Szobacsiga: ha hónapokra elmész is megoldja, elteszi magát aludni, hibernálódik. Lehet simogatni, csak nem bújós és nem szőrös. Nyálas.
Halak: hát szerintem ez a leginkább dekorállat... ezt se lehet simogatni, az akvárium meg ahogy hallom állandó odafigyelést igényel...
Tengeriröfi: ha megtanulja honnan szeded elő a kaját, később a zacskócsörgésre, hűtőajtónyitásra visítani fog. Éjjel nekem egyik se
ögött, csak kajára ment a visítás. Lehet simizni, bujós, bár ez malacmentalitás függő, mert van amelyik szeret kézben lenni, és van amelyik meg nem. Nem, megszoktatni sem lehetett az ilyet. Egyszerűen nem szerette ha buzerálják. Érdemes megvétel előtt ezt letesztelni.
Kutya: szerintem van egy lakásméret amihez némely kutyák nem kompatibilisek, pl 30 nm-en nem ajánlott bernáthegyit tartani és a hasonlók. Szerintem alapvetően a kutya kertbe való, szoros életmód mellett ahová meg nem fér be a napi minimum két séta, oda felesleges, mondhatni állatkínzás.
Érdemes kalkulálni az állat várható élettartamával is, mert amíg egy tengerimalac 3-5 éves program, addig egy macska vagy kutya tíz-tizenöt minimum. Nálunk van egy kölcsönkutya ami csak "pár hétre" került hozzánk, de lassan egy éve dekkol nálunk. A gazdája eladta a lakását, aztán kiment dolgozni külföldre ahová meg nem volt kompatibilis a kutya. A nyomorult pónilovat már baromira nem csipázom mert akkorákat szarik mint egy tehén és ostoba mint egy darab kő... fajtiszta és agyontenyésztett semmi. Szóval az évtizedes programok miatt érdemes háromszor végiggondolni a hosszabb életű állatokat.
Ha várható, hogy valaki jellemzően napokra fogja otthagyni az állatját meló vagy motorstúrák vagy akármi miatt is, felelősebb magatartás nem tartani cukijátékszert, hanem elmenni időnként állatsimogatóba, catcaféba és hasonló helyekre... Minden élőlény érez, és lehet nekünk frankó ha van kit időnként megsimogatni, de ha csak átmeneti röpke inger, ami azonnal elmúlik ha háromszor a szoba közepéről össze kell szedni a szart, akkor inkább ne.