Ez érdekes lehet...
Mi van a halál után? Mit tudnak, mit gondolnak a vallások a halál utáni életről? – ezekre a kérdésekre keresi a választ a Napfogyatkozás Egyesület előadássorozata a Kossuth Klubban.
A különböző kultúrák a halál fogalmán általában nem a létezés végét értették. A pillanat, amit az emberek a halál bekövetkeztének neveznek, a legtöbb felfogás szerint csupán egy folyamat része, a távol-keleti civilizációk szerint nem is a legfontosabb állomása.
Sorozatunkban neves tudósok tartanak előadást arról, hogy különböző kultúrákban élt vagy élő emberek milyen választ adnak az élet és halál kérdéseire. Mi történik velünk, ha áthajózunk a Styxen, az élőket a holtak birodalmától elválasztó határfolyón, és vajon mi vár bennünket odaát? Többek között a buddhista, a keresztény vagy éppen az ősi mesék túlvilági elképzeléseiket ismerhetik meg a sorozatból, de a Tibeti halottas könyv utazásának állomásairól is hallhatnak majd.
A sorozat következő előadásban, november 19-én a temetkezési szokások kialakulásáról és a túlvilág képkezetekről beszél Angyal Eleonóra.
Vajon a kezdetektől eltemették a holtesteket? Mikor kerül szembe először az ember az élet-halál kérdésével? Mit hittek az ókoriak a halálát túlélő lélekről? Az előadás az őskortól a különleges ázsiai és kínai temetkezési szokásokig, az ókori Róma, az őskereszténység temetkezési szokásai, halál és túlvilági képek bemutatásán keresztül az ókori Egyiptom kevésbé ismert temetkezési szokásainak bemutatásáig vezeti el a hallgatókat. Az ember mindig nagy gondot és figyelmet fordított halottai eltemetésére, attól függően milyenek voltak a földrajzi adottságok, technikai lehetőségek, különböző temetkezési formák, módok és szokások alakultak ki. Az előadásban néhány praktikus fogalom megmagyarázására, elkülönítésére is sor kerül majd, képanyaggal illusztrálva.
Az előadások minden második kedden, 18:00 órától kezdődnek a Kossuth Klubban.
1088 Budapest, Múzeum u. 7
November 19. A Temetkezési szokások kialakulása és a túlvilág (Angyal Eleonóra kegyeleti szakértő)
December 3. Lélekvándorlás a hindu világképben (Lilávadzsra Pressing Lajos, buddhista tanító
December 17. A kereszténység túlvilágképe (Gáspár Csaba László, teológus-filozófus)
Január 14. Tibeti halottas könyv (Lilávadzsra Pressing Lajos, buddhista tanító)
Január 28. Mesék életről, halálról és újjászületésről (Boldizsár Ildikó, meseterapeuta)
További információ:
Bálint Csilla
Napfogyatkozás Egyesület
Telefon: 06 30 670 4008