Street Racer STR motoros kesztyű a MotoZemtől

Motoros túrák Európában

Mi a kedvenc motoros célpontod Európában?

  • Ausztria

    Szavazatok: 7 15.2%
  • Németország

    Szavazatok: 1 2.2%
  • Franciaország

    Szavazatok: 2 4.3%
  • Csehország

    Szavazatok: 0 0.0%
  • Szlovákia

    Szavazatok: 1 2.2%
  • Horvátország

    Szavazatok: 6 13.0%
  • Svájc

    Szavazatok: 1 2.2%
  • Svédország

    Szavazatok: 1 2.2%
  • Mindegyik

    Szavazatok: 10 21.7%
  • Egyéb

    Szavazatok: 13 28.3%
  • Szlovénia

    Szavazatok: 2 4.3%
  • Bulgária

    Szavazatok: 0 0.0%
  • Spanyolország

    Szavazatok: 0 0.0%
  • Norvégia

    Szavazatok: 2 4.3%
  • Portugália

    Szavazatok: 0 0.0%
  • Finnország

    Szavazatok: 0 0.0%
  • Egyesült Királyság

    Szavazatok: 0 0.0%

  • Összes szavazó
    46
:elpirul2::beee: úúúh, ezeket én is úgy szeretném megnézni....

Most voltunk Fürthben autóval, eredetileg szerettem volna egybekötni a vizsgázást egy lájtos motoros körbenézéssel, de végül a melók miatt nem lett bónusz túra mellé, csak szimplán oda-vissza és sóhajtoztam a hegyek között a pályán. Aztán meg odafele a 800 km-ből kb 500-on esett, tehát annyira nem is volt annyira gáz az autózás... Pláne hogy visszafelé volt miben héderelni útközben....
 
Na igen... az utóbbi években mi is rászoktunk arra, hogy csütörtökön megyünk és kedden jövünk...
 
Nem motoros, de utazás. Valaki volt már Bulgáriában? Milyen tapasztalatai vannak?

Szia!
Mire vagy kíváncsi? Mi két éve voltunk motorokkal. Az országba belépéskor útdíjat kell fizetni (ha jól emlékszem 4 euró), de motorra nem kell. Ezen kívül nincs útdíj. Az útminőség rapszodikus, olykor a pálya is leveri a vesédet, a térképen fehérrel jelölt utakkal csak akkor érdemes próbálkozni ha terepezni akarsz. Nem egy túlóvó nemzet. Ha 60-as a kanyar, akkor sanszos hogy 60-nál meglepődsz, mikor a hajtű közepén széles repedés, benne karsztvíz és gödör. Nincsenek agyatlan szabályok, és kerítés, hogy a „bátor” turistát megvédje önmagától. Felnőttnek tekintenek (gondolok itt pl. Belogradcsikra, ahol a sziklák széléig mehetsz, nincs tiltás, drót, háló bármi). A táj gyönyörű, az emberek kedvesek. Persze lehúzós bunkó mindenhol akad. Az árak (két éve) jóval a hazai alatt, simán beülhetsz egy vendéglőbe, vehetsz szuvenírt. Az útjelző táblák, étlapok cirill betűsek, kivéve a nagyobb helyeken. Ha tömeg kell, akkor Nessebar, ha hangulatos művész/halászfalura vágysz, akkor pár km-re lejjebb, a török határtól 40 km-re Szozopol a te helyed, ahol a sziklák között simán fürödhetsz. Érdemes megnézni Rila kolostorát, ami az ország másik végén van, 2000 méter magasan.

Szállás: a kempingek ótvarok, a ’80-as évek eleje óta nem voltak felújítva (kivétel Rila, Bora kempingje), a klotyók pottyantós, kitámasztósak (tangapapucsot felejtsd el), általában egy angol van. Vidinben 10 euróért kaptunk Motelben szállást, valószínű ez az átlag (mi kempingeztünk, vadkempingeztünk, így 10 napra 9.600 ft szállásdíjjal megúsztuk)
Nem újítják a kempingeket, mert a szállodákba akarnak beterelni. A strand ugyanaz a 900 ft-os kemping vendégeinek, mint a mellette épült hatalmas szálloda komplexumnak.
A tengerparton egyre többen beszélnek magyarul pár szót, és nagyon finom zöld füge lekvárt árulnak 4 leváért (1 leva 150 ft volt mikor mi voltunk). Szeretik a magyarokat. Szocopolban beszélgetésünket hallva utánunk kiabált a hosszúhajú zöldséges srác: Bill the King, Kopaszkutya! Az idősebbek nosztalgiáznak, ezért szeretnek és adnak kedvezményt. A rendőrökkel nekünk semmi bajunk nem volt. Megálltunk Szozopolban a sétálóutcán és a yard kávéját szürcsölve intett nyugi, ő csak a motorokat nézi. Kicsit Rejtő Jenős a hely és a helyzet. A Naposparton nem voltunk, arra felé nem tudom. Civil kocsi náluk a „Sárga angyal”. Ha nagyobb forgalmú úton/pályán megállsz máris ott terem hogy segítsen. Az üzemanyag kb. annyi volt mint nálunk. Nagyon olcsó a sör, a bor drága, isteni a muszaka, a halak. Nemzeti ital a Rakia, ami pálinka- féle és rohadt erős (70 % a lányos), Rilában ott sütötték előttünk nyílt tűzön a pisztrángot fillérekért.
A belépők elég drágák, bár mihez képest.
Szófia peremkerületeihez képest a nyócker Buckingham palota. Lovaskocsi, purdé hegyek, csaló kút. Nem itt kell megállni.
Az ország motoros klubjai rendkívül barátságosak, szállás, kaja, pia az alap (meg a telefonszám csere ha erre járnak viszonzásképp)
Éghajlat: mint nálunk. Mi aug. végén, szept. elején voltunk. Éjjel megfagytunk (lehelet látszik), nappal 30 fok. A víz jó, nagyon hullámzik, észnél kell lenni, mert bevisz.
Röviden ennyi. Én már holnap újra indulnék.
 
Velem is veszekedni szokott nemtávirat, hogy nem vehetem elő a fényképezőgépet, mert az exponálógomb mindig becsípi az ujjam. Ráadásul én még csak jó képeket sem csinálok:)

Illetve ha én megyek valahova, akkor ott igenis mindent meg akarok nézni, körbe akarok járni. Képes vagyok reggeltől estig egyhuzamban sétálni egy városban pihenés nélkül.
birge neked a Gróffal kéne kirándulnod.....:D
 
Nem motoros, de utazás. Valaki volt már Bulgáriában? Milyen tapasztalatai vannak?
Bulgária jó,csak a csajok rusnyák....:Dmódosítanom kell ezen állításomat a bolgár lányokkal kapcsolatban...(én csak átutaztam Bulgárián).Ma beszéltem két kollégámmal,akik nyaraltak ott és azt mondták baromi jók a csajok......
 
Utoljára módosítva a moderátor által:
Hm, akkor lehet én is bolgár vagyok, legalább is sokszor hallgattam már anyámtól, mert nem tudok igazán nőies lenni.... :(
 
Köszi az infókat :D Mi nem motorral mennénk, hanem kéynelmesbe repcsivel. Csak a látnivalók miatt kérdem, hogy mit érdemes meg mennyi költőpénzt.
 

Legújabb blogbejegyzések

CsamShop kendők

Back
Oldal tetejére