Na, akkor mégegyszer:
Az overlock, magyarul tisztázó, vagy endliző, vagy szegőgép, az mindenképp az anyag szélén varr, szegésre, vagy összevarrásra szolgál. Késes, de az ki is iktatható, bár az ipari gépeken általában nem. ezzel nem lehet az anyag közepén varrni, mert nem lehet alátenni az anyagot úgy, mint az interlocknak, vagy a varrógépnek. Lefényképeztem az enyémet, h legyen róla fogalom, h miért nem lehet:
Amint látszik, én 3 szállal használom, egy tűvel. a negyedik szálhoz be kéne tenni a második tűt is, de az csak egy egyenes öltést tenne rá pluszban a hurkokra. Nem használom, elhanyagolható a "hatása", meg spórolok a cérnával.
Az interlock, vagyis fedőző, leginkább arra szolgál, h ruhák alját felvarrja úgy, h a visszahajtott peremen csinálja a hurkolt öltéseket, ezáltal az a szél már nem fog rojtosodni, a ruha színéről pedig két párhuzamos egyenes öltéssort látsz. Ha lenézel most a felsőd aljára, és visszahajtod, azt fogod látni. A fedőző alá be tudod rakni úgy az a anyagot, mint a varrógépnél, tud varrni az anyagon bárhol. Az a kép, amit az előbb betettem, ahol a fekete anyag van, azon ez jól látszik.
Nem okoskodásból mondom ezeket, de nem keveset dolgoztam a textiliparban, hobbim a varrás, jól fel is vagyok szerelve gépekkel, ismerem ezeket, és használtam is.