Street Racer STR motoros kesztyű a MotoZemtől

Fotózás, fényképezés

Rendszerint megoldható szoftverfrissítéssel, vagy ha a gép tudja hogy európába ment, azért benne van egy elég nagy nyelvkészlet. Az a gáz, ha a távolkeleti régió nyelve van benne :D Kislétra, hóember, faház, faház...
 
Rendszerint megoldható szoftverfrissítéssel, vagy ha a gép tudja hogy európába ment, azért benne van egy elég nagy nyelvkészlet. Az a gáz, ha a távolkeleti régió nyelve van benne :D Kislétra, hóember, faház, faház...

Igen, azt még kiolvasni se tudod, hogy beírd a google translatebe :D

Azt pl tudtad, hogy az európai gépek max 29 perc 59 másodpercet vesznek fel? Képzled azért, mert e fölött már valamilyen videós adó is súlytaná és megdrágítaná a fotóaparátokat. Japánba nincs lekorlátozva.

Meg azt is mondják az okosok, hogy bele lehet nyúlni a gépbe és kb kétszer annyi fps-t kihozni videónál, amolyan blue ray minőségűt... Hát nem mintha akarnék, csak eszembe jutott.
 
Ezt kaptam tegnap a Mosolyműhely.hu-ról:

A vízparti nyaralás rengeteg csodálatos fényképezési lehetőséget rejt, tele természeti szépségekkel, vadító színekkel és érdekes fényekkel. És talán éppen ez a kavalkád jelenti a kihívást is egyben, hiszen a tükröződő víz és a szikrázó napsütés nem könnyítik meg a dolgunkat.

Íme tehát 10 tuti tipp a vízparti fotózáshoz:

1. Felkészülni, vigyázz, kész…
Ha teheted, állítsd a gépedet sorozat-exponálásra, hogy elkapd az aktív pillanatokat, ha a gyerekek éppen nem szeretnének egyhelyben maradni. De persze adhatsz nekik olyan feladatot, mely közben mindketten elmélyedhettek – ők a homokvár építésben, te pedig a fotózásukban. Keretezd be és fókuszálj a gyerekekre, de távolíts is, hogy legyen elég háttér a képen ahhoz, hogy megmutassa a környezetet.

2. Keressünk új fókuszpontokat
Ha már mi magunk is unjuk a vízpart-táj-pöttyös labda összetételű balatoni , tengerparti fotókat, akkor ideje új fókuszpontok után nézni. Lehet ez egy minta vagy lábnyom a homokban, egy éppen sziklának csapódó hullám vagy akár egy világítótorony. Érdemes odafigyelni olyan apróságokra, amik a vízparti élményről mesélnek: papucs a parton, homokvárak, napszemüvegek, labdák vagy színes homokozó játékok. Ezek lehetnek a vakáció hangulatát leginkább tükröző felvételek.

3. Időzíts!
A nap eleje és vége a legalkalmasabb a vízparti fotók elkészítéséhez. Ilyenkor kevesebben vannak a parton, így könnyebb kikerülni a tömeget, másodsorban pedig olyan szögben süt a nap, ami érdekesebb fényeket, árnyakat és színeket adhat a képeknek. A naplementét megelőző 1-2 óra talán a legalkalmasabb, hiszen ilyenkor gyönyörű, meleg, aranyló fényeket kapunk, de már nem kell megküzdenünk a túláradó fénnyel. A legszebb portrékat a víz előtt kb. 20 perccel napnyugta előtt lehet készíteni.


4. Figyeld a horizontot!
Nincs szebb, mint a végtelen horizont: ezt végtelen számú fénykép is bizonyíthatja. Ha egy kicsit feldobnánk a már ismert kompozíciót, akkor a víz és az ég találkozását komponálhatjuk a kép közepén kívül máshova is: például a horizontot a kép aljára, az alsó harmadba, vagy a kép tetejére, a felső harmadba komponálva.

5. Akkor (is) menj a vízpartra, amikor azt mások elkerülik!
Egy újabb fontos időzítési kérdés. A part sokszor akkor kel életre igazán, amikor a legtöbben az időjárási viszontagságok miatt elkerülik. A viharos víz, a fenyegető drámai viharfelhők és a szél mind fényképezőgépért kiáltanak.


6. A fénymérő trükkje
A vízpart, a szép fehér görög házak mind-mind hálás témák nyaraláskor, ám a fényképező megviccelhet minket, például azzal, hogy a szép fehér görög ház előtt szunyókáló fekete cica például túl sötét lesz. Az automata gépekbe épített fénymérő ugyanis a mért fény átlaga alapján mondja meg a fényképezőgépnek, hogy hogyan exponáljon és a nagyon világos és nagyon sötét részek esetében ez utóbbi kárára optimalizálja a felvételt. Amennyiben a fényképezőnkön van manuális beállítás, úgy kicselezhetjük a fénymérőt mondjuk azzal, hogy 1-1,5 rekeszértékkel túlexponáljuk a képet, azaz több fényt engedünk be, mint amennyit a fényképező magától engedne. Ez által a szunyókáló fekete cica részletei láthatóak lesznek, a fehér ház pedig valamivel fehérebb lesz.http://flickr.com/photos/phitar/139589289/

8<ins>.</ins> Vakuzz!
Ha vízparti portréfotókat készítünk a verőfényes napon, annak általában az az eredménye, hogy valami beárnyékolja az arcokat (sapka, szemüveg, orr stb). Ha ilyenkor bekapcsoljuk a vakut és kényszerítjük, hogy világítson az exponáláskor, azzal kiküszöbölhetjük az árnyakat és így a fotóalanyunk jó megvilágításba kerül. Ez különösen akkor fontos, ha nappal szemben fotózunk, hiszen vaku nélkül ilyenkor a fotóalany teljesen árnyékos lesz.

9<ins>.</ins> Fekete-fehér
Érdemes a fotózás után egy kicsit kísérletezni azzal, hogy milyen hatása van annak, ha egy-egy színekben túl mozgalmas fotót megfosztunk a színeitől. Van valami ezekben a fekete-fehér vízparti képekben, ami teljesen megváltoztatja a fotó hangulatát. Jó eszköz lehet ez akkor is, ha az eredeti kép kicsit borongós napon készült!


10. Élvezzétek a jó időt!
Végül, de nem utolsó sorban, érezd jól magad!!! Engedd a fotóalanyaidat játszani. Az önfeledten játszó boldog gyerekekből lesznek a legjobb portré- és hangulatfotók. Dobjátok őket a magasba, fogócskázzatok, táncoljatok bolondosan. Az őszinte mosoly és a hangos nevetés évtizedek múltán is megmelenget majd!
 
A "speciális légbefúvásos módszert" megoldottam én sűrített levegővel óvatosan, jobb is lett pár fokkal, de van egy paca ami szerintem mancsnyom és azt nem hozza le nyilván.

Ezzel mi lett végül? Nekem csak porszemek kerültek az érzékelőre, kis punepa meg az ég világon semmit nem csinált velük. Végül eléggé megharagudtam az egész sz@rra (fogalmam sincs, mennyi lehet most egy használt EOS 20D, gondolom lassan utánam dobnák, csak el ne találjon, mert jó nehéz :D), és fogtam a mikroszálas szemüvegtörlőt, rátekertem egy gallyra, és azt nyomtam le a torkán. Jó pár perc csiszatolás után egész használható eredményt értem el vele. Érdekes egyébként, hogy a szabad szemmel is látható porszemek mindig ellenkező oldalán vannak az érzékelőnek, mint ahogy a képen látszanak.

Jó, azért annyira nem haraxom rá, mint tehetném, szolgál már vagy 6 éve. Szöget beverni jó.
 
Kérdésedre válaszolva egyelőre semmi, mert egész nyáron a kezemben sem volt a gép. Nyaralásra a pici fujit meg az ultrazoomos Lumixot vittük inkább, nem volt sok kedvem a tükröst cipelni meg cserélgetni az obikat.
De ha eljutok az edigitalig akkor fogok venni tényleg egy ilyet. Amúgy a szemüvegtörlőt én is próbáltam, sokat használt, de azért mégegyszer nem vállalkoznék rá (ki tudja mennyit ártottam vele...)
 
A kis pumpa és a sűrített levegős spray két külön dimenzió.

Indeed. Egyébként van olyan, hogy sűrített levegős spray? Úgy értem olyan, ami tényleg az. Mert amik nálunk bent vannak a cégnél, azok mérges gázzal töltött flakonok, ipari hulladék, amitől nem bírnak máshogy szabadulni, így drága pénzért eladják. Két legyet egy csapásra :(
 
Múltkor volt az edigitalnak ilyen nyílt napja, ahol ki lehetett próbálni a cuccokat és ingyen megtakarították az érzékelőd. Asszem pár hete. Meg lesz majd októberben a nagy fotós összeröff a Lurdyban. Lehet érdemes az ilyeneket kihasználni.
 
Az a baj, hogy minden Pestyen van :( Aztán mire felmegyek elbékávézok ugyanott vagyok pénzben, mintha itthon megveszem a komplett cuccot :)
 
....mérges gáz.... :D Képzeld a folyékony sűrített levegőhöz még a kezed is odafagyhat ha nem vagy elég ügyes! Meg ha kilépsz az utcára agyonüthet egy cserép is! :D
Egyébként egy fotósnak egy ilyen kicsi flakon is egy örök élet meg két nap. Nyóccázé ponjó. Az ezerkettesből meg még a klaviatúrát is takarítgathatom még kétszer addig...
 
Amivel legutóbb a számítógép belsejét fújtam ki, az jég hideg lett közben... szóval szerintem az sűrített levegő volt.

De hogy ne legyek teljesen OFF: Anyum, megint leamortizált egy kis kompakt gépet,míg itthon volt egy hónapig. Megint két ilyen hever itt az íróasztalomon...
 
Utálhatod. De ha egy fotósnak fizetsz a munkájáért joggal várod el, hogy ne legyen retkes a képérzékelője. Van aki használja, van aki meg nem, és a legszebb, hogy nem kötelező!
 
Sacc 2 hónapja beújítottunk egy Canon PowerShot SX40 HS gépet. Nem akarom dicsérni mert nem is lehet, ennél még a telóm is jobb képeket csinál és még telefonálni is tud.
Ha kell valakinek kell szóljon. :)

http://pixinfo.com/cikkek/canon_powershot_sx40hs.10

Bár nem ismerem ezt a modellt, de enyhe túlzásnak érzem amit írsz. Persze lehet, hogy így van. De ha ennyire szar a minősége, akkor vidd vissza a boltba, mert az nem normális.
 
Szerintem se jó képek, de nem tudom, mi lenne a "normális" ettől a géptől.
Amit látok, hogy semmi dinamikatartomány (de ez valószínűleg egyszerűen ilyen), meg ölég rondán életlenedik a kép széle fele (valószínűleg az optika se egy díjnyertes darab), több képen egyenetlenül(!), jobb oldalon. Ez utóbbi szerintem hiba, de soha nem fogják elismerni, tapasztalataim szerint.

Az, hogy az utófeldolgozás, különösen az élesítés ronda fényudvarokat csinál az élek mentén, az megint benne van a pakkban, így programozták. Nem egy ritka jelenség.
 
Hülye kérdés, tudom, de automata a mód, vagy te állítottad?
pl. a én Sonymon van kétféle automata is. Régen nem használtam, csak azokat meg a tájkép módot. Aztán elkezdtem szórakozni a mindenféle állítgatásokkal és ég és föld lett a különbség a képek között.
Már-már kezdenek előjönni bennem a 17 ezres Olympusom képei, amit azért vettem, hogy milyen jó lesz majd motorozáskor, nem a nagyon ütöm vágom. Soha a büdös életbe nem vittem magammal, mert egy épkézláb képet sem tudtam vele lőni. Semmilyen programautomatikával. Manuális mód abban ugye nincs.
 
Automatán ennél rosszabbat produkál a cucc. Automatán túlexponál. Kézi élesség állítás sincs automata állásban. Igaz, sokat nem változtattam, csak beállítottam, hogy középen fénymérjen, ne átlagoljon.


Ajaj. Hát a pixinfon a tesztképek pedig jók. Én azért mielőtt a kukába lendíteném visszavinném a bótba, hogy kérem szépen normális ez ennyiért? Ugyan nézzék már meg milyen képeket lő. És kell csinálni pár tesztfotót az orruk előtt, hogy ne wazze. Vagy mutassák meg, hogyan működhetne ez a masina.
 
Jobb boltokba be lehet menni és saját kártyára fényképezgetni, amit aztán otthon az ember kielemezget. A rettenetes bolti világításoknál egyébként nincs is jobb teszt terület. Ha meg filmes géppel akarsz görcsölni az alábbi dolgot kell végig gondolni: ha elbasztál egy képkockát, kifizeted a filmet, az előhívási költséget és nem történt semmi, ráadásul ez csak jóval később fog kiderülni.
Negatív scannelés meg aranyárban van ha azt nézed, hogy egy digitális gép mennyibe kerül és ilyen szempontból mikor hozza vissza az árát (megveszed a negatívot és kidolgoztatod, utána szaladgálás, benzinköltség és idő). Kb egy éven belül visszajön még egy ritkán fényképezőnek is.
 
A középpontba állított fényméréssel egyébként elég sűrűn el lehet cseszni, mert a gép csak a középső szegmensben látott dolgokra fénymér, a többi dolgot leszarja. Profi fotósok használják a spot fénymérést sportra és színpadi fényekre. A mátrix fénymérés is elég sokszor becsapódik, de már egész jól beválik, a középhangsúlyost azok használják akik figyelik hová komponálnak, és a gépnek is jelzik, ott elég szép eredmények tudnak lenni. De létezik olyan is, hogy szimplán megdöglik a fénymérő és egyre kevesebbet mér, ami által egyre hosszabb időket oszt a gépnek és azok a képek menthetetlenül beégnek....
 

Legújabb blogbejegyzések

CsamShop kendők

Back
Oldal tetejére