Street Racer STR motoros kesztyű a MotoZemtől

Nagyok játéka

Megjelent egy cikk a helyi lapban a közelmúltban. Annyira bűzlött a marketingszagtól, hogy el se olvastam. Ugyanis ismerem a dolgot egy szemszögből, és nem bírom elviselni, amit senki nem ír le ezzel kapcsolatban. „Milyen személyiségjegyekkel kell rendelkeznie a jó menedzsernek?” Ez egy egész konferencia címe volt.

Sosem felejtem el azt a kutatást, aminek az eredményeiről olvastam. Játékelmélet kísérlet, egymásnak feszítettek pár taktikát számítógépes szimuláció keretében. Most nem mondom meg, melyik nyert. De azt nem tudom megérteni, hogy örökké csakis azzal találkozik az ember, aki a túl rövid távon nyerő (és állítólag hosszú távon egyértelmű vesztes) taktikát használja. Na ja, az első tízmilládat senki nem kérdezi, hogy szerezted. Utána te vagy a császár, életed végéig, és mindegy, mit csinálsz.

Nemrég iskolánk kapott „kárpótlásul” egy lelakott telephelyet. Nemrég voltam is ott. Lenne ott hely, ahol befejezhetném a motorjaimat. Elvileg senkit nem zavarnék. Csak azokat, akik közel vannak a tűzhöz. Tehát, ha nem akarok ugyanúgy járni, mint az előző suliban, akkor nem tanácsos odavinnem semmit. Ott ugyanis rendesen megkérdeztem mindenkit, aki abba a helyiségbe bejáratos volt, odapakolhatok-e, nem vagyok-e útban. Persze, gyere csak. Munkaidőn kívül elvileg azt csinálhatok, amit akarok, amíg nem vagyok útban senkinek, és a munkámat rendesen elvégzem (ez tudtommal így is volt). Addig nem is volt baj (legalábbis nem tudtam róla, hogy lenne), amíg az egyik tűzközeli meg nem tudta, hogy ott vagyok. Szerintem nagyrészt azért rúgtak ki. Ja, el ne felejtsem az ürügyet: a cuccaim útban voltak a tűzvédelmi ellenőrzéskor. Az, hogy aki utánam odapakolta a dobszerkóját, ami állandóra ott volt és tényleg útban volt, nem mint az én cuccaim, lényegesen nagyobb zajt csapott, mint én a motorépítéssel, és ráadásul beosztás szerint hozzám képest egy senki volt, az ugye mellékes. Hogy mitől volt neki szabad és nekem nem, azt amíg élek, nem fogom megérteni.

És itt a lényeg. Mi tesz valakit tűzközelivé, érinthetetlenné, akinek bármit, de tényleg akármit szabad, és ez a jog eleve jár neki, meg se kérdőjelezi senki? Én sose tudtam ilyen lenni. Mit kell ahhoz csinálni? Nekem olyan elképzeléseim vannak/voltak, amivel simán, ráadásul nagyobb veszteségek és a jelenleg hatalmon levők (általam látható) érdekeinek sérülése nélkül fenntartatóvá LEHETETT VOLNA tenni ezt a kurva bolygót. Soha, sehol nem hallgattak meg, vagy hülyeségekre hivatkozva vettek semmibe. De ne is menjünk ilyen messzire. Írtam egy Star Trek regényt. (Szerintem, és azok szerint, akik eddig olvasták, nem is lett rossz.) Azt mondták, még örüljek neki, hogy nem fordították le és nem küldtem el Hollywood-ba, mert olyan plágiumpert akasztottak volna a nyakamba, hogy a dédunokáim is földönfutók lettek volna miatta. Hogy lehet, hogy ugyanolyan nevenincs senkik, mint én vagyok, leközölt írók lehetnek akár ebben a témában is, holott ők sem amerikaiak?

Hogy lehet, ismét költői kérdésként, hogy egyeseknek sokkal kevesebb munka, vagy egyszerűen csak a szerencse (pl. Paris Hilton) révén megadatik, hogy olyan életük legyen, amilyet csak akarnak? Mások meg egész életüket végiggürcölik, és mégse adatik meg nekik egy kicsi szelet sem azokból az egyszerű, olcsó dolgokból, amire vágynak (és itt most nemcsak az anyagiakról van szó, hanem pl. a családi békéről is!), pedig tényleg nagyon sokat, szinte emberfelettit dolgoznak érte. Tényleg csak a népmesében van ilyen igazságtétel („Mars vissza az eceteshordóba!”).

Vajon mi kell ahhoz, hogy valaki a tűz közelében legyen, vagy hogy sikeres legyen abban az értelemben, hogy ismert, használt, hasznos lesz a munkája, az eredményei? Tényleg csak a másokon való gátlástalan keresztülgázolással érhető ez el? Pedig volt ellenpélda is – igaz, régen, nem a mai világban. Még az se jelent garanciát, ha valaki beadja a kulcsot (művészekre szokták ezt mondani, hogy csak posztumusz lehetnek nagyok). Őrület. Nem olyan nagyon jó érzés TUDNI, hogy az egész életem fölösleges volt – és a hátralevő (remélem minél kevesebb) is az lesz.

Nem nyavalygás, csak hogy tudjátok, min borul ki néha a kübli.

Hozzászólások

Mi számít tűznek? A főnök szava? Akkor vele kell jóban lenni meg a kollégákkal.
A saját vállalkozásod a tűz? Akkor még többet kell önuralmat gyakorolni. Mert onnantól kezdve nem csak a kollégák, hanem az egész világgal kell jóban lenned és tisztelned a határait mindenkinek - beleértve a sajátjaidat is, hogy mikor állsz le, meddig engedsz el embereket és mennyiszer gondolod át, hogy most befogom a pofámat és továbblépek, keresve egy másik feladatot, mert nem ér annyit az egész... Szerintem kurva egyszerű a dolog, csak szeretjük magunknak megnehezíteni azzal, hogy agyongondoljuk a semmit. Amíg a bölcsész azon elmélkedik, hogy a tyúk volt-e előbb vagy a tojás, jön valaki és megfőzi, vagy rántottát csinál belőle. Ennyi.
 
Utoljára módosítva:
Azon füstölögtem, mi kell ahhoz, hogy egyeseknek BÁRMIT megengednek, másoknak SEMMIT. Igazából azért bosszant a dolog, mert egyrészt igazságtalannak érzem, másrészt még sose voltam a másik oldalon. Ahol mindent szabadott volna.:mad:
 
Mondjuk minden közösségnek van egy dinamikája, amibe vagy jól belehelyezkedsz, vagy kívülálló maradsz örökre. Annak jó és rossz következményeivel együtt. A jó, hogy nem kell idomulni az aktuális trendekhez, rendszerekhez, főnökökhöz, kollégákhoz, a rossz, hogy azok után, hogy te se foglalkozol mással, cserébe a kutya se foglalkozik a privát extráiddal. (Rosszabb esetben kifúrnak, ha nagyon nem passzolsz oda. ) Neked kell eldöntened, hogy az aktuális falkában (munkakörnyezetben épp), hogyan akarsz illeszkedni. Ő jól helyezkedik. Vagy kellő időben tud nyalni, csipát befogni, udvarolni. Nekem nem komfortos a multi és a közalkalmazotti környezet sem. Egy dologban nagyon egyformák: mindenki félti a semmit: a kis pozícióját, a megszerzett minimálhatalommal félistenkirálynak képzelik magukat, miközben ugyanolyan egyszerű alkalmazottak, mint bárki alattuk a rendszerben, és egy tollvonással mennek ők is munkanélkülinek ha odafent a fejük felett változnak az erőviszonyok... Nekem a max 10-12 fő körüli, valamilyen dolog megteremtésével foglalkozó csoportok jönnek be, ott frankón tudok mind alkotóként, mint szociálisan működni. A tudomány meg azt mondja, ezek a kisebb 10-12 fős csoportok a leg hatékonyabb működésűek, pont azért mert ez emberi pszichének ez a legkedvesebb. (Szerintem nem meglepő, mert ez áll legközelebb a szűk családi élettér modelljéhez, amiben felnövünk, amiben megszokunk működni.)
 

Blogbejegyzés információ

Szerző
Vidék
Olvasás
654
Hozzászólások
6
Utolsó frissítés

Motoros blogok további bejegyzései

Vidék további bejegyzései

Oszd meg ezt a bejegyzést

CsamShop kendők

Back
Oldal tetejére