Street Racer STR motoros kesztyű a MotoZemtől

Az idézet folytatása a kúra leírásokkal

Hátha nagyon unatkoztok húsvétkor. Vagy - ami kizárt - sokat ettetek volna.:D
Eukaliptuszolaj kúra
Eszközök: valódi ausztrál eukaliptuszolaj
a.) Reggel és este egy mokkáskanál mézbe vagy juharszirupba eukaliptuszolajat teszünk; első nap három cseppet, második nap négy cseppet, naponta növeljük egy cseppel az ötödik napig (hét csepp), onnantól csökkentsük cseppenként (6. napon 6 csepp) három cseppig.
b.) Akut vagy krónikus légúti problémák esetén az eukaliptuszolaj hatása felerősíthető citrusfélékkel.

Első nap éhgyomorra egy deci meleg vízbe öt csepp eukaliptuszolaj, este egy csésze frissen facsart citrom- vagy narancslé. A második naptól egy cseppel növekszik a reggeli adag, naponta egészen kilenc cseppig (ötödik nap), majd visszacsökken öt cseppre (kilencedik nap).

Párhuzamosan fontos külsőleg is használni az olajat: inhalálás eukaliptuszolajos vízzel, vagy bedörzsölés mandulaolajjal, melybe egy-két csepp eukaliptuszolajat kevertünk, vagy a fürdővízbe csepegtetni az eukaliptuszolajat.

Mely betegségek esetén ajánlott? Asztma, hurutos megbetegedések, megfázás, cukorbetegség, láz, reuma (bedörzsölni vele a fájó testrészt), vese- és hólyagfertőzés, TBC, férgesedés.
Mikor érdemes végezni a kúrát? Egész évben, de legjobb tavasszal és ősszel.
Citromkúra
Eszközök: Frissen csavart citromlé átszűrve (lehetőleg üvegfacsarót és műanyag szűrőt használjunk).
A citromlevet higítatlanul kortyolgatva fogyasszuk! Ha töményen nem bírjuk, lehet pár napig higítva inni; ha rosszak a fogaink, épségük érdekében használhatunk szívószálat. A kúrát Mantovani olasz természetgyógyász ajánlotta a betegeinek, éhgyomorra ebéd előtt fél órával vacsora előtt fél órával
1. nap 1
2. nap 1 1
3. nap 1 1 1
4-8 nap 2 1 1
9–15 vagy 18. napig 3 3 3
16. vagy 19. nap 3 3 2
17. vagy 20. nap 3 2 2
23. vagy 26. nap 1 0 0

A kúra mellett növényi étrend ajánlott. Tisztulási tünetek így is előfordulhatnak: pl. fejfájás, hányinger, szédülés, bőrkiütések, korábbi, gyógyszerekkel elnyomott betegségek tünetei, de vegyes étrend mellett ezek sokszorosára fokozódnának.

Mely betegségek esetén ajánlott? Vérszegénység, túlsúly, ízületi gyulladás, vese- és májbetegségek, ödéma, meszesedés, kövek, krónikus gyulladás, fertőzések.
Mikor érdemes végezni a kúrát? Tavasszal és ősszel a leghatékonyabb, maximum évente kétszer.
Desztillált víz kúra
Eszközök: desztillált víz.
A desztillált vízhez fokozatosan szoktatjuk hozzá a szervezetet: 1. nap 1 dl, 2. nap 2 dl stb.Maga a kúra napi 3,6 liter desztillált víz elfogyasztását jelenti huszonegy napig. Csak sómentes étrend mellett ajánlott. Sós ételek fogyasztása mellett nagyon erős tisztulási tünetek jelentkeznek: vérnyomásesés, ájulás, rosszullét.Betegség esetén a kúrát huszonegy nap szünet kövesse, majd újra huszonegy nap kúra. Súlyos betegség esetén tizenkét hétig lehet folyamatosan kúrázni (pl. rosszindulatú daganatnál, amikor a beteg nem képes böjtölni). A 3,6 liter desztillált vizet négy deciliterenként igyuk kilenc alkalomra elosztva: éhgyomorra, két óra múlva, két óra múlva, két óra múlva, ebéd után két órával, két óra múlva, két óra múlva, vacsora után két órával, illetve lefekvés előtt.
Dr. Hanish a böjt után a legjobbnak ezt a kúrát tartotta.

Milyen betegség esetén ajánlott? Emésztési zavarok, gyomor- és bélproblémák, vese- és hólyagbetegségek, szívproblémák, érszűkület, érelmeszesedés, reuma, köszvény, ödéma, nemi szervek betegségei.

Mikor érdemes végezni a kúrát? Bármikor, de legjobb tavasszal és ősszel.

Szódabikarbóna kúra
Eszközök: étkezési szódabikarbóna.

A kúra során huszonegy napig napi háromszor veszünk be szódabikarbónát feloldva egy deciliter meleg vízben. Éhgyomorra egy csapott mokkáskanálnyit, ebéd és vacsora előtt negyed órával egy-két csipetnyit használjunk!

Mellette lúgos étrend ajánlott, a kúra erősen lúgosít.

Külsőleg: forró szódabikarbónás lábáztatás esténként.

Milyen betegség esetén ajánlott? Immungyengeség, fekélyesedés, gyulladások.

Mikor érdemes végezni a kúrát? Bármikor, de legjobb tavasszal és ősszel.

Fahéjolaj kúra
Eszközök: fahéjolaj, citromolaj, valamilyen hidegen sajtolt olaj (pl. mandula, avokádó)
A kúra tíz napig tart, melynek során minden reggel és este hideg, illetve langyos vízzel frottírozunk (vizes frottírtörülközővel átdörzsöljük a testünk). Az esti frottírozás után bekenjük magunkat egy evőkanál hidegen sajtolt olajjal, melybe öt csepp fahéjolajat és tíz csepp citromolajat tettünk. Éhgyomorra első nap fogyasszunk el egy kiskanál mézet, melybe egy csepp fahéjolajat kevertünk! Második nap két cseppet, harmadik nap három cseppet tegyünk bele! A negyedik naptól a tizedikig egy csepp fahéjolajat tegyünk egy deciliter meleg vízbe, és kortyolva igyuk meg! A kúra mellett növényi étrend ajánlott.
Mely betegségek esetén ajánlott? Különféle bőrbetegségek (akne, ekcéma stb.), emésztési zavarok, fertőzések, görcsök, férgesedés, szívgyengeség.

Mikor érdemes végezni a kúrát? Inkább hideg időszakban, mert fűtő hatású.

A tisztítókúrák közül a legjobb a böjtkúra, amiről részletesen a Manifesztum második és huszonötödik számában lehet olvasni. A gyümölcskúrák során egyféle gyümölcsöt fogyasztunk pár hétig, napi másfél-két kilogrammot négy-öt alkalomra elosztva. A nyerskúra általános méregtelenítő, ilyenkor több hétig csak nyers növényi ételeket fogyasztunk (gyümölcs, zöldség, gabona, olajos magvak). További tisztítókúrák találhatóak: Ferencsik István: Kúrák könyve I–II. című műveiben.

Forrás: Váradi Tibor

Hozzászólások

A desztilált vizes kúrával kapcsolatban van egy kis fenntartásom, mert kimos a szervezetből minden ásványi anyagot brutális módon, és konkrétan a tiszta desztvíztől ki is lehet száradni... A citromkúra már értelmesebb, telinyomja az embert c-vitaminnal és lugosít is.
 
Én most húsvét előtt pár napig kombináltam a szódabikarbónát a citromlével. Mit mondjak:
kirobbanó a hatás!:D
 

Blogbejegyzés információ

Szerző
Brigó
Olvasás
629
Hozzászólások
6
Utolsó frissítés

Tagok Blogjai további bejegyzései

Brigó további bejegyzései

Oszd meg ezt a bejegyzést

CsamShop kendők

Back
Oldal tetejére