Street Racer STR motoros kesztyű a MotoZemtől

Érettségi

A legkisebbik gyermekünk idei első (az is lehet egyetlen) szülői értekezletén volt érdekes beszélgetésünk az ofővel, na meg a dirivel is. Igazán nem is volt beszélgetés, mert mi a férjemmel elnémultunk. A közel 30 fős osztályból -ha jól emlékszem- nyolcan jelentünk meg úgy, hogy rajtunk kívül még egy srácnak jöttek kettesben a szülei.
Panaszkodtunk, amiért az egyik "Tanár Úr " nem veszi komolyan sem a munkáját, sem a gyerekeket. Rendszeresen 10-15 perccel a becsengetés után érkezik. Sokszor akkor is a laptopot nyomja, felad egy példát, 15 perc múlva megkérdezi készen vannak -e, akkor jöhet a következő. Azután meg már ki is csengetnek. Volt már témája a pálinkafőzés és a rendszer szidása, de leginkább a válásával terhelte a kamaszokat. Gondolom elég sok gyerek van, akinek nem éppen stabil a családi háttere. Egy pedagógus, egy felnőtt vajon miért nem gondolja át, hogy kinek mit mond? Azok a gyerekek, akiknél otthon éppen áll a bál, mert a szülők sem képesek normálisan viselkedni, na azok a gyerekek milyen felnőttek lesznek?
Na megint jól elkanyarodtam attól, amiről tudni szeretnék.
Ugyanis az ofő és a diri is azt mondták, hogy ne aggódjunk, a gyerekünk leérettségizik majd.
Az meg eszükbe sem jutott, hogy vannak még olyan tanulók is, akik nem azért ülnek be az órára, hogy ne tűzzön a fejükre a nap? Vagy nem az eső elől futottak tető alá?
Na és az sem tűnt fel nekik, hogy a különben jó képességű gyerek úgy rontott a jegyein (kizárólag ebből a tárgyból) hogy sem nem válunk, sem nem haltunk meg, sem nem ütöttük egymást agyon?
A kérdésem ezek után az: milyen pedagógus az, aki azzal nyugtatja a szülőket, hogy a gyerek átmegy az érettségin?
Komolyan ezen a szinten állunk?
Ui.: úgy tűnik lezajlott a válás, mostanában kezd matekóra lenni a matekóra. Így az érettségi előtti évben lehet van még remény.
  • Like
Reactions: 3 emberek

Hozzászólások

Nálunk ez a kérdés még nem aktuális. A nagyobbik évvesztes, szóval van még egy éve a suliig...
 
Sajnos az a tanárgeneráció most jár csúcsra, amelyik nem tudott jobb megoldást találni anno, mint a tanárképző... Különösebben nem volt érkezése, hogy mi az ami valójában érdekelné, de oda még felvették...
 
Utoljára módosítva:
NNa, hát ebben benne vagyok, úgyhogy most ideöntöm a sirámaimat.;)
Nekem is volt ilyen kollégám. Amikor az első tanéve után megkérdezték, maradna-e, s ha igen, miért, azt mondta, szerelmes. SZERELMES, ÉRTED? A nála csaknem 20 évvel idősebb kolléganőbe, akinek két szép okos gyereke meg kommandós férje van. Mondjuk a kolléganő ezt kihasználva gyorsan megcsináltatta vele az összes számítógépes dolgát. Aztán valószínűleg a kommandós férj magyarázta el nekik hathatós módszerekkel, hogy ilyet azért mégsem illik csinálni, és onnantól a kolléga matekórái olyanok voltak, amilyeneket leírtál. Hihetetlen sokat kellett dolgozni a következő évben a "hátramaradt" kollégáknak utána.
Matektanárból nagyon kevés van. Ugye a matekot hivatalból utálja mindenki, ez egyfajta divat, ennek hatására nem sok van matektanárból, nagyon nem lehet válogatni.
Az egyik szakmás kolléga épp tegnap volt fölháborodva, amikor a szakmai érettségi eredményeket jöttek tanulók kérdezni. Olyan dühös volt, hogy összehúztam magam, nehogy én is kapjak, pedig tökéletesen egyetértek vele. Azt mondta, egy jó tanár a szakma talán 40%-át ha át tudja adni az órán. Ennek a 40%-nak a 20%-át kell teljesíteni a ketteshez. Fölháborító! És akkor még ő ajánljon megbízható, jól képzett embert a cégeknek! Mi alapján?!?
Az egyik matektanár kolléga most hagyja itt a sulinkat. Igazi korrekt, emberséges, jól tanító tanár. Azt mondta, nem tud mit kezdeni heti 3 órában (mert a kormány minden mást előrébb valónak tart, a mindennapos tesit, ha a feltételek nincsenek is meg hozzá, meg filmművészetet meg minden szart), olyan osztályokban, ahol a saját hangját is alig hallja, mert a kedves diákurak és diákhölgyek a jogaikat lobogtatva mindent megengednek és meg is engedhetnek maguknak, mert a törvény nem köti feltételhez - a kötelességük teljesítéséhez - a jogaik gyakorlását. Ez egyébként az élet valamennyi területén így van!
Minden cégnél, így az iskolában is megvan az a réteg, aki a "céget" kizárólag az ő személyes igényeinek kiszolgálójaként hajlandó figyelembe venni. Ezek mindent megengednek maguknak, és senki semmiért nem rúgja ezeket valagba. Lehet, hogy a kedvesnek épp nem mondható, általad említett kolléga is ehhez a réteghez tartozott. A tanároknak nagyfokú szabadságuk van, miután becsukták a teremajtót maguk mögött, és ez egyszerre jó és rossz. Ha valaki jó tanár, az iskolát szolgáltatásnak tekinti, ahol ő a szolgáltató, akkor ez jó. De mint látjuk, ezt nem mindenki gondolja így.
Sajnos a tanárok nagy része azt gondolja, aki buktat, az a jó tanár. Hogy ezt mi alapján teszi, az a lőtéri kutyát nem érdekli a diákokon kívül, őket meg soha meg nem kérdezik, mert a diák nyilván hazudik, és csak az neki a jó tanár, aki nem tanít semmit. Ezzel a hülyeséggel nap mint nap küzdök.
Túl sok a hülye itt az oktatásban is. Elsősorban fejétől bűzlik a hal...
 
P
Itt mindenkinek egyformán nagy a felelőssége. A pedagógusoknak és a szülőknek is. Manapság a fiatalok nagyon is ismerik a jogaikat. De a kötelesség szóról még nem is hallottak. Ez elkeserítő.
De nézz csak meg pl. egy fogorvosi rendelőt, ahová anyuka elhozza a kislányát. Még le sem ülnek, anya már nyomja is a telefon gombjait. Kb. 5 percig ültünk egymással szemben, a kislány ez idő alatt kétszer, háromszor próbálta édesanya figyelmét magára vonni.
Lehet túlgondolom én itt a dolgokat. Mégis az jár a fejemben, hogy mi a minta, mit másol majd le?
 
Nálunk a nagyobbik is telefonfüggő, pedig még csak 7. Sokszor már a kisebbik szól rá: "Jááázii, gyere már ki az udvarra, nem lehet egész nap csak itt bent punnyadni!" (5. Mi lesz itt később:eek:)

Nehéz, amikor tudja az ember, hogy a gyereknek van igaza, mégis az ő érdekében csendre kell intenie...
 

Blogbejegyzés információ

Szerző
Pankamano
Olvasás
260
Hozzászólások
10
Utolsó frissítés

Motoros blogok további bejegyzései

Oszd meg ezt a bejegyzést

CsamShop kendők

Back
Oldal tetejére