Hagyom a rendet...

Írta Szegecs a Nomad blogban. Megtekintés: 293

Az elmúlt napok motoros döbbenetét számomra az alábbi videó okozta, a (nekem) félrevezető cím okán. Na igen, a "shoot out" után én mindenképp mást vártam. Már épp el is kezdtem volna magamban ekézni a lovast, amikor leesett, hogy mit látok. És akkor összevakartam az állam a padlóról. Íme a mutatvány:




Kb eddig a motoros téma, aki csak ezért jár ide, az most be is csukhatja az oldalt, és szörfözgethet tovább más hullámokon.

Indul a rendhagyás, hogy mi is az egyik oka annak a 14 hónapos szünetnek, amit itt elkövettem, merrefelé járt az agyam. Ebből nem csinálok semmiképp rendszert, nem kívánom NaNa munkáját túlterheléses támadások veszélyének kitenni. Valójában fel fogom most találni a meleg vizet, mert semmi újat nem írok le,

Mindannyiunk számára bicskanyitogató érzés a tankolás után az új összegeket kipöngetni. Mindenki máshol véli felfedezni a patás ördögöt, van aki Orbánt és a Fideszt szidja, (erre mifelénk Scholz és Habeck), megint mások az olajcégeket, aztán sokak szerint "a zoroszok vótak, különbenis mindennek Putyin az oka".

Miközben a bizonyítékok az elmúlt 15 évből szinte kitolják a szemünket, hogy a nyugati világ russzofóbiába öltöztetett gazdasági hadviselése a Kelet ellen valójában ellenünk irányul. "Az USA bent, az oroszok kint, a németek lent". Európa semmiképp nem lehet az USA konkurenciája, márpedig az itteni technológia az orosz nyersanyagra alapozva soha nem látott nyugalmat és gazdagságot eredményezhetne, nem csak a németek számára. Moszkva ajánlata évekkel ezelőtt a "Lisszabontól Vlagyivosztokig" programra éppen ezt a célt szolgálta, ami aztán jól le is verte az óceán túlsó partján a biztosítékot, és kicsire rá megtörtént az első puccs Kijevben, amit némi eufemizmussal narancsos forradalomnak neveztek. Jött Tyimosenko asszony, majd Juscsenko.
Az első dolog, ami történt az orosz gázüzletek felmondása volt, hogy sokkal drágábban ugyanazt a gázt közbeiktatott nyugati cégeken keresztül vegye az ukrán állam. Tyimosenko vastagon keresett vele, amíg le nem csukták érte. Utána Juscsenko feledhető epizódszereplője lenne az ukrán közéletnek, ha nem mérgezéssel próbálta volna Janukovicsot megverni a választásokon. Mehetett ő is a lecsóba.

Jónak találom közbeszúrni, miért szentelek ekkora figyelmet az ukránoknak. Ebben az időben Ukrajna még megkerülhetetlen tranzitországa az orosz olajnak és gáznak, és az ukrán gazdaság maradéka (amit a szovjet időkből örökölt) bőven az orosz megrendeléskből él. Az Amerikából induló mesterséges destabilizációs kísérletek (lánykori nevükön színes forradalmak) pedig már ekkor azt szolgálták, hogy aláássák Európa energiabiztonságát. Vagy legalábbis közbeiktassanak olyan szereplőket, amik révén ők is keresnek ezen a brutális üzleten. Ezt felismerték egyébként a németek is, pontosan ennek a tapasztalatnak volt terméke mindkét Nordstream vezetékpár megépítése.

Janukovics visszatérésével elcsitultak a kedélyek. Ukrajna normalizálta a kapcsolatait Moszkvával, Novorosszija iparvidéke továbbra is beszállított az orosz hadiiparba és űrprogramba (az USA éveken keresztül bérszállíttatott az ISS-re Bajkonurból, mert az orosz hordozórakéták sokkal kisebb detonációs hajlandóságot mutattak, mint az amerikaiak, és így még olcsóbb is volt nekik)
Ez így nem mehetett tovább, jött először az EU ajánlata Kijevbe, ígértek fűt és fát, tejet és mézet, Kánaánt csak azért nem, mert az ugyan még nem volt Ukrajnában, de a lakói eddigre már kőkeményen beágyazták magukat az ottani gazdasági életbe. Lásd: Értelmező kézi szótár, oligarcha címszó alatt.
Kijev elkövette azt a hibát, amibe majdnem a belorusz vezető is beleesett: elkezdett hintázni Moszkva és Brüsszel közt. Amikor eljött az igazság pillanata, és alá kellett írni a társulási szerződést, Janukovics rádöbbent, hogy az ördöggel készül lepaktálni. Az EU kvótarendszere miatt le kellett volna építenie mindent, hogy leendő új urai piachoz jussanak, és fillérekért felvásárolhassák az ország termelő kapacitásait, (emlékszünk még, mi volt nálunk a 90-es években?...) cserébe az oroszok is közölték, hogy akkor ennyi volt a kölcsönös együttműködés, ne számítsanak tovább orosz megrendelésekre.
Ekkor Janukovics ráébredt, hogy ebből irgalmatlan katasztrófa lesz, és az utolsó pillanatban visszatáncolt, elutasította az aláírást.
Eddigre már javában Kijevbe voltak telepítve azok az elemek, amiket pontosan erre az esetre tartogattak: fizetett "forradalmárok", NATO orvlövészek a tetőkön, stb.

A többit tudjuk, mára történelem. Janukovics épphogy túlélte, Jacenyjuk és bandája, fegyveres, nyíltan náci alakulatok az utcákon, a Jobb Szektor saját SA-különítménye, Kolomojszkij magánhadserege, stb. Maga "F'ck the EU" Nuland büszkén ismerte be, hogy a kijevi puccsba az "egybesült állatok" 5 milliárt dollárt feccölt.
Ennek az ország nem elhanyagolható mennyiségű orosz lakossága szóban és tettekben ellenszegült, és nem ismerte el az új puccsista, nyíltan oroszellenes kormányzatot. Ebből lett az ATO, a terroristaellenes hadművelet, amelyben Kijev a reguláris haderőt gyakorlatilag saját állampolgárai ellen vetette be keleten. A Krím hamar levált, Moszkva nem hagyhatta Szevasztopolt a NATO-nak.
Jött Minszk 1 és 2, meg a normandiai formátum, aminek a legfőbb célja Moszkva megnyugtatása volt.
Bő lére eresztettem az előzményeket, de nem véletlenül (és még így is messze nem a teljesség igényével).

Mert az elmúlt napok-hetek hírei nem helyes kronológiai sorban:

Merkel beismeri egy interjúban, miszerint soha nem akarták betartani és Kijevvel betartatni a minszki megállapodásokat. Időt akartak nyerni az ukrán hadsereg felfegyverzéséhez, hogy képes legyen szembeszállni az oroszokkal.

Porosenko akkori ukrán elnök, oligarcha maga is (aki érdekelt a magyarországi édességiparban is) beismeri ugyanezt

A megállapodásokat aláíró francia elnök is ezt állítja

Most Stoltenberg azt mondja, hogy Ukrajna támogatása a NATO érdeke, és erkölcsileg helyes.

Uschi vanmég Lejjebb beismeri hogy a szankciókat kidolgozták már hónapokkal az orosz beavatkozás előtt. (ő egy olyan figurája Európának, aki bátran lehetne mértékegysége a kozmikus sötétségnek)
Nemrég kiderült róla, hogy szintén hónapokkal az orosz akció előtt már lezsírozta a megfelelő amerikai körökkel az LNG-szállításokat.

Hogy a gázvezetékek felrobbantása amerikai munka, arra igen ékesszóló bizonyíték van. 2 is, bár az egyik csak közvetett. A közvetett az lenne, hogy ugyan próbálták az oroszokra tolni, (a NS2 komplett orosz projekt, saját pénzből, 20 milliárd dollár körüli összegbe fájt nekik), de nem tudták hitelt érdemlően bizonyítani. Azért gondoljuk el, ha csak a legcsekélyebb bizonyíték lenne Moszkva ellen, milyen brutális propagandagőzhenger indulna Oroszország ellen.

A közvetlen pedig az, hogy nem lépett életbe a NATO 5-ös cikkely. Tehát nem érte külső támadás a szövetséget. Csak emlékezzünk az ikertornyokra, hogy akkor hogy televonyította Washington a fülünket, külső támadás ért egy NATO államot. Ugyan akadt némi furcsaság az első perctől kezdve, biztosítások, tőzsdeárfolyamok, közvetítési időpontok terén, majd romeltakarítás, tűzoltói szakvélemények esetében is, de ha valamit George W. Bush jr. mond, az úgy van, és kuss.
És ha már Afganisztán: az ottani kivonulás, vagy inkább pánikszerű kimenekülés szerintem mindennél ékesebben bizonyítja, hogy Washington legkésőbb '21 nyarán már pontosan tudta, derbi lesz. Nem azért, mert az oroszok akarják, hanem azért, mert ezt ők majd ügyesen kiprovokálják. A '21 évvégi utolsó orosz ajánlatot talán el sem olvasták, csak ment a fenyegetőzés. Pedig Moszkva a nyilvánosság elé tárta a teljes szöveget. Elhazudni nem tudták, tehát semmibe vették.

Stoltenberg közli: a NATO hosszú, hosszú, NAGYON hosszú ellenségeskedésre KÉSZÜL (figyelem, nem SZÁMÍT, hanem KÉSZÜL) Oroszországgal.

A cél, úgy tűnik, tökéletesen meg fog valósulni. Nem csak Németországot, de a teljes NATO blokkot (és ezzel az EU-t, mint gazdasági szférát) sikerül leválasztani Oroszországról, és tartós ellenséges viszonyt létrehozni.
Immáron harmadszor is.
Európának marad, amit a Wall Street és a City megengednek, amíg a dollár póráza, és a NATO-nak hazudott amerikai csapatok a nyakunkon vannak. A leszerelt európai nemzeti haderők felett.

És akkor a koronaterrorról még nem is szóltam. Meg még sok mindenről.

Mert azért ezt alapvetően meg kéne hagyni motoros blognak.

És zárásul még valami: a bejegyzést csak tagok láthatják. Nem vitaindítónak szántam. Részemről nem képezi kétségek tárgyát, szóval, ne óhajtson senki meggyőzni, vitatkozni, stb. Ha nem tetszik, tovább lapozol, és kész. Ha nem értesz a szóból, letiltom a kommentlehetőséget. Pont.
Vidék kedveli ezt.
  • NaNa
  • NaNa
  • Szegecs
  • Vidék
Hozzászólnál? Jelentkezz be...